TÜRKİYE'nin nüfusu son 50 yılda adeta yer değiştirdi. 35 milyon kişi 15 kente toplandı. Göçlerin belli dönemlere sıkışması çok kötü bir yapı stoku oluşurdu ve şimdi dönüşüm için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Devlet, belediye, vatandaş, müteahhit ve işin finansman halkası bankalar bu fırsatı iyi değerlendirmek zorunda.

Ağaoğlu; Geçtiğimiz yıl Dubai'de Cityscape Gayrimenkul Fuarı'nda dünya sahnesine çıkan Ali Ağaoğlu başkanlığındaki Ağaoğlu Şirketler Grubu, burada dünya lansmanını yaptığı Maslak 1453 projesiyle yabancı yatırımcıların da gözdesi olmayı başardı.

Kentsel Dönüşüm Sürüyor

Akbank; Yapılarınızı ve yaşamınızı yenilemek için Akbank'ı yanınıza alın, onun liderlik gücünden yararlanın. Konut kredisinde de Akbank'lı olmanın farklarını yaşarken; ayrıca devlet desteğiyle yılda %4 daha az ödeyin.

Dap Yapı- Vazo Kule; DAP Yapı'nın, iş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz şekilde bünyesinde toplayan ofis projeleri yatırımcıyı cezbediyor. "Bedava Ofis" konseptiyle hayata geçirilen Bumerang Ofis, alıcı ve yatırımcısına tıpkı adı gibi yatırımın 6,5-10 yılda geri dönmesini sağlıyor.

Dumankaya; İstanbul Kurtköy'de Dumankaya İnşaat tarafından hayata geçirilen Trend Residence'ın arsa sahibi İsmailoğlu Gayrimenkul, şimdi kalan son daireleri inanılmaz fiyatlara satışa sunuyor. Siz de hemen Trend Residence'a gelin, size en uygun daireyi önce siz seçin.

Emlak Konut GYO; İstanbul'un Avrupa ile Anadolu yakalarında kentsel dönüşüm kapsamında yer alan 'iki şehir' kurma projesinde de TOKİ ile birlikte rol alacaklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Bilindiği üzere söz konusu proje çerçevesinde depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm kapsamında riskli bölgelerde yaşayan vatandaşlar bu yeni şehirlere, gönüllülük esasıyla taşınacak. Çoğunluğu boş olan 295 milyon metrekare alanda nitelikli konut projelerinin geliştirilmesi planlanmaktadır" dedi.

Kentsel Dönüşüm Sürüyor

Erkanlı Grup; 1998 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışı inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, "2010 yılında aldığımız kararla ülkemizde gayrimenkul geliştirmeye odaklandık. Bu çerçevede şu anda Erkanlı Monza projesi devam ediyor. Kısa süre içinde yine Ankara'da 110 villalık bir projemiz devreye girecek" dedi.

Fer Yapı; Türkiye'nin ilk kampüs ofis projesini hayata geçiriyor. Kağıthane'de 20 dönüm arazi üzerinde 150 milyon TL'lik yatırım değerine sahip Premier Kampüs Ofis, tüm sosyal olanakları bünyesinde bulunduran konsepti ile iş dünyasının yeni trendi olacak. 58 bin metrekare satılabilir alanı, 4 bin 200 metrekare kiralanabilir alanı bulunan projenin Mayıs 2015'te teslim edilmesi planlanıyor.

IKEA; Küçük metrekareli daire sayısı çoğalıyor, ev dekorasyonu için pratik çözüm arayışları artıyor. Mobilya sektörünün küresel oyuncusu IKEA da, bu dönüşüme odaklı ürünleriyle dikkat çekiyor.

İş Bankası; Kentsel dönüşümün temelleri atılıyor, afet riski altındaki yapılar yenileniyor. Proje kapsamında ihtiyacınız olan kredi, cazip koşullarla Türkiye'nin Bankası'ndan geliyor. Evini ya da işyerini yenileyecek ev/işyeri sahiplerini ve müteahhitleri İş Bankası'nın cazip kredilerini kullanabilirler.

Kuzu Grup; İstanbul ve Ankara'da Divan, Spradon ve Parkvadi markalarıyla sayısız konut projesi geliştiren Kuzu Grup, İstanbul ve Ankara'da kentsel dönüşüm projelerine odaklanacak. Türkiye'de kentsel dönüşüm projelerinin önemine dikkat çeken Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Ankara'da Oran'da eski Maliye Lojmanları'nı dönüştüreceğiz. İstanbul'da da kentsel dönüşüme odaklanacağız" mesajı verdi.

Nurol Park; İstanbul'un yükselen değeri Güneşli'de yeni bir hayat sizi bekliyor. 21. Yüzyılın en büyük metropollerinden İstanbul'da ekonomi ve yaşam merkezleri değişiyor. İş yaşamının yeni merkezi Güneşli'de ticaret, konut, ofis, finans ve alışveriş alanları bölgenin genç profesyonellerinin ve ailelerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde dönüşüyor.

Pakpen; Pakpen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, "Kentsel dönüşümü bir yapı yenileme olarak değil bir sosyal değişim olarak da değerlendirmek lazım. Planlı, Yaşanabilir, kaliteli, çevreye uyumlu kentler oluşturmak en önemli hedef olmalı" dedi.

Sur Yapı- Exen İstanbul; Bulunduğu konum ve arsa alanının büyüklüğü nedeniyle Anadolu Yakası'nın en gözde projelerinden biri olan Exen İstanbul, anayolların hemen yanında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerine 5'er dakika mesafede bulunuyor. Sur Yapı tarafından hayata geçirilen Exen İstanbul'da yaşayanların rahatı ve mutluluğu için en ince ayrıntıların dahi düşünüldüğü proje sosyal imkânları ile de dikkat çekiyor.

Avrupa Konutları-Vadi İstanbul; Doğayla iç içe bir konumda yer alan Ayazağa'nın dönüşümünde büyük rol oynayan Vadistanbul, bölgedeki sanayi alanlarının taşınmasıyla birlikte çevrenin gelişimine katkı sağlıyor. Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak yaşam alanlarıyla da eşsiz bir alan oluşturularak bölgeye de canlılık katacak.

Viatrans; Viatrans A.Ş. Meydanbey Ortak Girişimi'nin otel, rezidans ve ofisten oluşan lüks karma projesi Quasar İstanbul, Qatar Cityscape Fuarı'nda yabancı yatırımcılardan yoğun talep gördü. 'İlk'lerin ve en 'iyi'lerin projesi Quasar İstanbul, 5 bin 789 metrekarelik özel tasarım kat bahçeleri ile de dikkat çekiyor.

Kentsel Dönüşüm ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Bir bumads advertorial içeriğidir.