Ey DSL! 3 RC1 Ekran Görüntüsü

Evet arkadaşlar. Ey DSL! 3 resmi olarak piyasaya sürülmeden önce aday sürümlerini yayımlamayı düşündüm. Sizlerin katılımı ile daha güzel bir Ey DSL! 3 olacağını düşünüyorum. Ey DSL! 3 bir hayli gecikti, bunun farkındayım. Anlayışla karşılayacağınızı umarım. Projede birçok sorunlarla karşılaştım ve büyük bir kısmını yeniden yazmak zorunda kaldım. Hem Windows XP, hem de Windows Vista uyumlu olması için uğraştım. Ayrıca Türkiye'deki tüm ADSL hizmeti veren kurumlar ile uyumlu olması gerekiyordu. Bu kısım beni oldukça zorladı açıkçası. Bunun için tek bir Ey DSL! sürümü yapmaya çalıştım ama işler sarpa sarmaya başlayınca hemen geri dönüp her firma için ayrı ayrı Ey DSL! sürümleri yaptım. Bilmem iyi ettim mi? Açıkçası buna kullanıcılar karar verecek galiba.

Ey DSL! 3'ü geliştirirken sayısız istek aldım. Üzülerek belirteyim ki hepsini yapamadım. Çünkü isteklerden bazıları taban tabana zıt isteklerdi. Bazılarının olmazsa olmazları, diğer kişiler tarafından beğenilmiyordu. Bence çözüm olarak "Eklenti" temelli bir Ey DSL! 3 geliştirdim. Böylece çok daha özelleştirilebilir bir sürüm elde ettim. Aslında yazacak çok şey var ama sizi daha fazla yormadan konumuza giriş yapalım.

Ey DSL! 3 tüm ADSL hizmeti veren kurumlar ile uyumlu olması amacıyla 6 farklı sürümde yayımlanacak. ADSL hizmeti aldığınız kurum hangisi ise ona göre uyumlu bir Ey DSL! 3 indirmelisiniz. ADSL hizmeti veren kurumlara göre Ey DSL! 3 sürümlerini aşağıdan indirebilirsiniz:

ÖNEMLİ NOTLAR. LÜTFEN KURMADAN ÖNCE OKUYUN.

  • Eğer bilgisayarınızda Ey DSL! 2.0 yüklü ise HEMEN KALDIRMAYINIZ. Eski veriler yeni sürüme dahil edilecektir.
  • Kuruluma başlamadan önce Ey DSL! 2.0 çalışıyorsa kapatınız. Eğer kapatmazsanız kurulum programı kapatmayı deneyecektir. Bu işlem eski verilerin yeni sürüme dahil edilebilmesi için gereklidir.
  • Eğer ADSL hizmetini TTNet' ten alıyorsanız eski verileriniz değişmeden alınır. Farklı ise (Tellcom, Türk.net, Smile gibi...) yeni kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Ey DSL! 2.0 temaları, Ey DSL! 3 temaları ile uyumlu değildir. Bunun için Ey DSL! 3 ile uyumlu temaları aşağıdan indirebilirsiniz.

Unutmadan bu sürümler aday sürümlerdir (Release Candidate). Bu yüzden bazı hatalar olabilir. Lütfen proje hakkında olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmına yada forum bölümüne yazınız. Sorularınızı elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Umarım bu proje ile kota takibiniz biraz daha kolaylaşır...