Evet arkadaşlar Ey DSL! 2.0' da bazı sorunlar çıktığına dair mailler aldım. Ama fazla kişide çıkmadığına şükretmem gerek. Bazı bilgisayarlarda "Download ve Upload bölümü çalışmıyormuş".
Sebebi basit aslında. Eğer Windows XP son güncellemeleri içermiyorsa bu durum oluşmakta maalesef. Ey DSL! 2.0, Windows XP içinde bulunan bir "Ağ İzleme Sürücüsünü" otomatik olarak kurmaya çalışıyor. Fakat bu kurulumu yapacak olan "driver.exe" adındaki küçük programcık çalışmıyor. İşte sorun tamamen bu.
Çözüm sorun kadar karışık değil. Yapmanız gereken sürücü elle yükleyip aktif etmek. Bu tip sorunu yaşayan arkadaşlar resimli olarak çözümü öğrenebilirler. İnanın 1 dakikanızı bile almaz.

Başka bir çözüm yolu daha var. İyi bir Ey DSL! kullanıcısı olan Yaşar Demircan arkadaşımız aynı sorunu yaşıyormuş ve kendi kendine bir çözüm üretmiş. Açıkçası benimde aklıma gelmemişti. Eğer Windows XP de sorun yaşıyorsanız ilk önce WinPCap Paket Yakalama sürücüsünü kurun (Son sürümünü buradan indirebilirsiniz). Sonrada Ey DSL! 2.0 Vista sürümünü Windows XP üzerine kurun. İşte bu kadar. XP üzerine kurulan Ey DSL! 'den pekte farklı değildir. Tüm özellikleri kullanabilirsiniz.
Unutmadan şunu da belirteyim. Ey DSL! 2.0 için yapılan temaların tamamı her iki işletim sistemi içinde geçerlidir. Hem Windows XP hem de Windows Vista sürümünü kullananlar diledikleri temayı kullanabilirler. Galiba biraz yanlış anlaşılma oldu.
Aşağıdaki 6 resimlerde gösterilen adımları uygularsanız sorununuz çözüleceğini düşünüyorum.

Masa üstünde "Ağ Bağlantıları" üzerinde sağ tuşa basarak "Özelliker" menüsünü seçin. Yapmanız gerekenler aşağıdaki resimlerde açıkça anlatılmıştır. Kolay gelsin...


Adım 1
Adım 2
Adım 3
Adım 4
Adım 5
Adım 6

Hepsi bu kadar! Umarım sorunuzu çözmenizde yardımcı olur.