Yeni bir proje daha geliştirme fırsatım oldu. Adı Google Currency Converter. Diğer projelerimde olduğu gibi bu proje de aslında başka bir çalışmanın yan ürünü. Cross-Platform çalışmalarım sırasında test amacıyla yazmıştım. Biraz daha çeki düzen vererek son kullanıcıya hitap edecek hale getirdim. Proje oldukça basit. Google Finans servislerini kullanarak istediğiniz para birimleri arasında çeviri yapabiliyor. Tabiki uluslararası döviz kurlarını kullanarak. Belki işinize yarar diye düşündüm ve paylaşmak istedim.

WINDOWS

Google Currency Converter 1.0 Windows

Google Currency Converter 1.0 Windows

Projeyi kurulum gerektirmeyecek şekilde geliştirdim. Taşınabilir olması ayrı bir avantaj olacak diye düşündüm. İşletim sisteminize uygun sürümü aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 üzerinde test edildi.

Google Currency Converter 1.0 32-bit
İndir gcurrency-1.0-windows-x86.zip [1.21 MB]
Google Currency Converter 1.0 64-bit
İndir gcurrency-1.0-windows-x64.zip [1.35 MB]

MAC OS X

Google Currency Converter 1.0 Mac OS X

Google Currency Converter 1.0 Mac OS X

Mac OS X üzerinde çalıştırmak için indirdiğiniz dosyayı açıp içindeki "Google Currency Converter.app" klasörünü Applications klasörüne kopyalamanız gerekiyor. Projenin sadece 32 bit sürümü mevcuttur. Snow Leopard (10.6), Lion (10.7), Mountain Lion (10.8) ve Mavericks (10.9) üzerinde test edildi.

Google Currency Converter 1.0 32-bit
İndir gcurrency-1.0-mac-x86.zip [2.21 MB]

LINUX

Google Currency Converter 1.0 Linux

Google Currency Converter 1.0 Linux

Linux için DEB veya RPM paketi haline getiremedim maalesef. Bu sorunu aşmak için install.sh adında küçük bir script yazmak daha kolaydı benim için. Bu script basit kopyalama ve permission işlemleri yapıyor. Eğer Linux üzerinde tecrübeniz varsa sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Bu scripti çalıştırmak için Terminal penceresinden projenin klasörüne gidip sudo ./install.sh yazmanız yeterli. Debian temelli olmayan dağıtımlar üzerinde root olarak kurulum yapmanız gerekiyor. Ubuntu, Linux Mint, Fedora, Pardus gibi dağıtımlar ile test edildi.

Google Currency Converter 1.0 32-bit
İndir gcurrency-1.0-linux-x86.tar.gz [2.09 MB]
Google Currency Converter 1.0 64-bit
İndir gcurrency-1.0-linux-x64.tar.gz [2.52 MB]

Hepsi bu kadar. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız bana bildirirseniz sevinirim. İyi günlerde kullanın...