RDK (Radyo Dinle Kaydet) 5.3

RDK (Radyo Dinle Kaydet) 5.3

Yeni özellikler ekledim. Özellikle farklı dosya formatında kaydetme yeteneği eklemek istedim. MP3 dosya formatından başka formatlar çok daha kullanışlı olacak kanaatindeyim. Seçeneklerden Kayıt sekmesinde artık dosya formatı da seçebileceğiz. FFMPEG ile oldukça güzel şeyler yapabiliyorsunuz aslında. FFMPEG konusu ayrı bir makale olacak kadar detaylı. Bu yüzden detaylara girmeyeceğim. Benim derlediğim FFMPEG, video ve bazı plug-in' lerden yalıtılmış sadece stream ve audio seçenekleri baz alınarak hazırlanmıştır. Standart derleme seçeneklerini biraz kırptım. Normal derleme yapıldığında 39 MB iken benim derlediğim 11 MB civarında. Eğer sizde kendi Linux makinanızda derlemek isterseniz Github sayfamdan kendinize fork' layıp kullanabilirsiniz (ffmpeg-windows-build-helpers minimal audio and streaming).

RDK 5.3 Dosya formatı Seçenekleri

RDK 5.3 Dosya formatı Seçenekleri

Diğer bir yenilik ise RDK simgesi hakkında. Birçok kullanıcı orjinal simgeyi geri istiyor. Bu simge koyu renk masaüstünüz varsa neredeyse görünmez oluyor. Bende her iki simgenin kullanılabilmesini sağlamak amacıyla bunu seçeneğe bağladım. Ne şiş yansın ne kebap 🙂

RDK 5.3 Simge Seçenekleri

RDK 5.3 Simge Seçenekleri

Son olarak bazı kullanıcılar favoriye eklemeyi bulamamışlar. Oysa çok basit yapmaya çalışmıştım. Radyo listesinde Check kutusuna tıklatarak, fare ile sağ tuşa basıp Favorilere Ekle menüsünden yada Space (Boşluk) tuşuna basarak yapabilirsiniz.

RDK (Radyo Dinle Kaydet) 5.3

RDK (Radyo Dinle Kaydet) 5.3

Yerel Sunucu (shenturk.com)

      RDK 5.3 (KURULUM): İndir rdk-5.3-setup.rar [4,99 MB]
      RDK 5.3 (TAŞINABİLİR): İndir rdk-5.3-portable.zip [6,09 MB]
İndir
      RDK Android 1.0 : İndir RDK Android [10,52 MB]

NOT:
Eğer bilgisayarınızda RDK' nın eski sürümleri yüklü ise kaldırmanıza gerek yoktur. RDK 5.3 kurulum programı, eski sürümü kaldırıp yerine 5.3 sürümünü kurar.