RDK (Radyo Dinle Kaydet) 4.7

RDK (Radyo Dinle Kaydet) 4.7

RDK 4.7 sürümü hazır. Bir önceki sürümde bir hata yapmışım. Malum RDK ile MP3 dosyalarını dinleyebiliyordunuz. Fakat RDK 4.6' da bu kısmı yanlışlıkla pasif hale getirmişim. Kusura bakmayın. Gerçi bu konuda hiç şikayet almadım. Galiba kullanan bayağı az. Neyse o kadar kusur kadı kızında da olur diyelim. Bu sürümde hatayı giderdim.

RDK, Microsoft Messenger (MSN) da kullanılan "Ben ne dinliyorum" özelliğini kullanabiliyordu. MSN artık kalmadığına göre bu özelliği kaldırmam gerekiyordu. MSN yerine geçen Skype'ın bu özelliği doğrudan desteklediğini görmedim. Ancak Skype için başka bir eklenti kurmak gerekliymiş. Açıkçası bende uğraşmadım. Tamamen kaldırdım.

Değiştirdiğim bir özellik daha var. "Radyo bilgisinin ekranda kaydırılmasını" seçimlik olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bu kısmı VMVare ile Windows çalışan bazı arkadaşlar için eklemek zorunda kaldım. Açıkçası ben de VMWare kullanıyorum. Ana işletim sistemim Mac OS X ve VMWare içinde kurduğum Windows işletim sistemlerinde bu programları geliştiriyorum. Yazının sağlı sollu kayaması hataya sebep oluyordu. Bu hata ile karşılalanlar "Radyo bilgisinin ekranda kaydırılmasını etkinleştir" seçeneğini pasif hale getirmelidir.

Son olarak radikal bir değişiklik yaparak RDK'nın simgesini değiştirdim. Kafama göre bir simge yaptım. Umarım beğenilir. Malum eski simge tamamen siyah olduğundan pek görünmüyordu. Tepkilere göre simgeyi yeniden değerlendirbiliriz.

Aslında çok eksiği var ama vakit darlığından dolayı yapabildiklerim bunlar. Güle güle kullanın...

Yerel Sunucu (shenturk.com)

      RDK 4.7 (KURULUM): İndir rdk-4.7-setup.rar [6,68 MB]
      RDK 4.7 (TAŞINABİLİR): İndir rdk-4.7-portable.zip [8,34 MB]

NOT:
Eğer bilgisayarınızda RDK' nın eski sürümleri yüklü ise kaldırmanıza gerek yoktur. RDK 4.7 kurulum programı, eski sürümü kaldırıp yerine 4.7 sürümünü kurar.